Sıkça Sorulan Sorular

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Nedir?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan, fiziksel ve fonksiyonel yetersizliklerin kazandırılmasını amaçlayan tedavi yöntemleri bütünüdür. Hekim tarafından teşhisi konulmuş olan hastalıklara yönelik, çeşitli fiziksel ajanlar ve bilimsel teknikler kullanılarak kişinin fiziksel kapasitesinin arttırılmasına yönelik çalışmaları kapsamaktadır.

Fizyoterapist Kimdir?

Fizyoterapist; sağlıklı kişiler için sağlığın korunmasını amaçlayan, hasta kişiler için hekimin teşhis koymasının ardından doğru egzersiz ve tedavi programını planlayan, uygulayan, sağlığın kazandırılmasını sağlayan meslek mensubudur. Üniversitelerin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olan fizyoterapistler, hastaların hareket ve fiziksel fonksiyon bozukluklarının ortadan kaldırılması veya iyileştirilmesi amacıyla tamamen bilimsel protokollere ve bilgilere dayanarak gerekli uygulamaları yapmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hangi Hastalıklarda Uygulanmaktadır?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon; felç (inme) rahatsızlığı, ortopedik hastalıklar, nörolojik hastalıklar, pediatrik hastalıklar ve yaşlılığa bağlı ortaya çıkan fiziksel/fonksiyonel yetersizliklerde uygulanmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için hizmetlerimiz sayfasına göz atabilirsiniz.

Fizik Tedavi Programına Ne Zaman Başlanmalıdır?

Fizik tedavi programına mümkün olan en erken dönemde başlanması gerekir. Erken teşhis ve tedavi, alacağınız verimi ciddi anlamda arttırmakta olup, zamanla oluşabilecek muhtemel problemleri de önlemektedir.

Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmeti Nedir?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti, sadece sağlık kuruluşlarıyla sınırlı değildir. Bu hizmeti, alanında uzman ve güvenilir fizyoterapistler tarafından evinizde de alabilirsiniz.

Evde Fizik Tedavinin Avantajları Nelerdir?

Evde fizik tedavi hizmetini tercih etmeniz için birçok neden vardır. Ev konforunda tedavi almak, hastane enfeksiyonlarından uzak durmak, çeşitli sağlık kuruluşlarında sıra beklememek, size uygun/esnek tedavi saatleri belirlemek, yollarda boşa zaman harcayarak yorulmamak başlıca tercih sebepleridir.

Kocaeli Evde Fizik Tedavi Ekibi, Nasıl Bir Yol İzler?

Hasta veya hasta yakınının bizlere ulaşması ile birlikte telefonda ön görüşme yapılır. Ön görüşme sonrası, değerlendirme seansı için gün kararlaştırılır ve fizyoterapistimiz hastayı değerlendirir. Doğru değerlendirme ile birlikte hastanın eksikleri belirlenir ve kişiye özel tedavi programı oluşturulur. Düzenli olarak uygulanması gereken tedavi programı için, fizyoterapistimiz tedavinin olmadığı günlerde de telefonla takibini gerçekleştirir ve hastayı izlem altında tutar. Mümkün olan en kısa sürede hastanın fiziksel bağımsızlığını kazanması sağlanır.

Fizik Tedaviden Daha Fazla Fayda Görmek İçin Ne Yapılmalı?

Fizik tedavinin etkilerini arttırma noktasında hastaya ve ailesine önemli sorumluluklar düşmektedir. Fizyoterapist tarafından verilen egzersiz programlarının düzenli ve eksiksiz uygulanması, tedavinin verimini arttıracağı gibi iyileşme sürecini kısaltır ve hedeflenen noktaya daha çabuk gelinmesini sağlar.

Değerlendirme Seansınız Ücretli mi?

Değerlendirme seansımız ücretsizdir.

Evde Fizik Tedavi Seans Süresi Nedir?

Seans süresi, hastanın durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte, ortalama 1 saattir.

Kaç Seans Fizik Tedavi Almalıyım?

Her hastalık farklı olduğu gibi her hasta da farklıdır. Bu nedenle, henüz tedaviye başlamadan kaç seans fizik tedavinin yeterli olacağı bilinemez. Fizyoterapistinizin takibi ile birlikte, tedavinizin yeterli olduğuna karar verildiğinde, tedavi sonlandırılır.

Evde Fizik Tedavi Seans Ücretiniz Nedir?

Seans ücretimizi ilgili fizyoterapist belirlemekte olup, hastalık grubuna ve lokasyona göre değişiklikler göstermektedir.

Sizlere Nasıl Ulaşabilirim?

Kocaeli evde fizik tedavi hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için, aşağıda yer alan “Bizi Arayın” butonuna tıklayarak bizi arayabilir ya da iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Call Now ButtonBizi Arayın