Felç (İnme) Rehabilitasyonu

Kocaeli Fizyoterapist

Kocaeli Fizik Tedavi

Kocaeli Fizik Tedavi İle Felç (İnme) Rehabilitasyonu

Beyin dokusunda bulunan damarların bir hasara uğraması sebebiyle beyinde bulunan bazı fonksiyonlarda maalesef ki olumsuz zayiat ya da kayıplar meydana gelmektedir. Hemipleji halk arasında İnme ya da felç olarak adlandırılan bu durum, vücudun sağında ya da solunda, kol, bacak, yüz gibi bölümlerde his ve güç kaybına neden olmaktadır. Beyin dokularındaki hasar ne kadar büyük olursa yaşanılan kayıplarda o denli büyük olur. Kocaeli fizik tedavi ekibimiz ile inme sonrası tedavilerde birçok hastamızda büyük yol alınmıştır. Felç geçiren hastaların hepsinde farklı tedavi yöntemi uygulanır. Çünkü uygulanacak tedavi de hastanın yaşı, diğer hastalıkları ve kaçıncı kez bu olayla karşılaştığının önemi vardır. Kısacası her hasta kendi hikayesi baz alınarak tedavi görmektedir.

İnme Sonrası Kocaeli Fizik Tedavi

Felç geçiren hastalarda erken ve doğru uygulanacak bir rehabilitasyon süreci ile olumlu sonuca daha kısa sürede adım adım gidilir. Kocaeli fizyoterapistlerin en çok karşılaştığı hasta grubu sayılan İnme tedavisi gören hastalarda günlük hayatlarında kendilerine yardımcı olacak ve onlara kolaylıklar sağlayacak türden tedaviler uygulanır, fonksiyonellik esastır. Hemipleji hastalarının hemen hemen birçoğunda aynı hasar görülse de tüm hastaların kendilerine göre ayrı ayrı tedavi süreçleri vardır. Bunun için alanında en iyisi olan Kocaeli Fizik Tedavi ekibimiz en doğru tedaviyi uygulayarak hastaların iyileşmelerine yardımcı olmaktadır. Her hastaya ayrı bir tedavi programı düzenleyen fizyoterapistlerimiz, bu programı hastadaki gelişim süreciyle birlikte her geçen gün daha da ileri taşırlar.

İnme sonucunda maalesef ki hastada daha önce olmayan ya da kendini beli etmeyen başka hastalıklar da meydana çıkabilir. Özellikle epilepsi nöbetleri, idrar kaçırma gibi sorunların erken teşhis ve tanısı sayesinde Kocaeli Fizik Tedavi hemen tedavi sürecini başlatır ve hızlı bir şekilde sonuçlanması için ellerinden gelenin fazlasını yaparak hastanın eski haline dönmesini sağlarlar.  İnmenin çeşidine göre tedavi süreçleri zamana yayılmıştır. Tüm tedavi türlerinde olumlu sonuç alabilmek için oluşturulan programa düzenli bir şekilde uyum sağlamak şarttır. İnme hastalarına uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyonda uzman fizyoterapistler, bilgilendirmeleriyle aileyi ve hastayı eğitirler ve yol gösterirler. Bu sayede, en kısa sürede tedavinin olumlu sonuçlarının alınması hedeflenir. Kocaeli Evde Fizik Tedavi sayesinde başınıza gelen bu olumsuz durumdan en doğru ve en iyi şekilde çıkmanız mümkün.

Bizlere ulaşmak için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sağlıkla Kalın.

Bir yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir