Nörolojik Rehabilitasyon

Kocaeli Evde Fizik Tedavi

Kocaeli Fizik Tedavi

Kocaeli Fizyoterapi ile Nörolojik Rehabilitasyon

Merkezi sinir sisteminde bulunan fonksiyonları kaybeden bireylere bu işlevleri geri kazandırmak adına yürütülen iyileştirme sürecinin tamamına Nörolojik Rehabilitasyon denmektedir. Kocaeli Fizik Tedavi ile ihtiyacınız olan nörolojik rehabilitasyon süreçleri oldukça olumlu yönde planlanarak ilerlemektedir. Hastaların başta denge problemleri olmak üzere birçok şikayet ve etkilenimleri doğru egzersizlerle tedavi edilmektedir. Uygulanan bu egzersizler sayesinde herhangi bir kas kaybının ya da güçsüzleşmenin üstesinden büyük bir oranda gelinmektedir. Rehabilitasyon sürecinde hastaların günlük yaşam aktivitelerine yönelik uygulanan hareketler ile cihazlara bağlı kalmadan olumlu süreçler izlenir.

Kocaeli Fizik Tedavi İle Nörolojik Rehabilitasyon Süreci

Alanında her zaman uzman bir ekiple çalışan Kocaeli Fizik Tedavi hizmeti ile nörolojik rehabilitasyon süreci kişiye özel program ile yönetilir. Hasta ilk olarak nispeten kolay egzersizler ile tedaviye alışma sürecine başlar. Zamanla olumlu bir ilerleme yaşayan hasta bir üst tedavi biçimi için gerekli gücü kazanır. Bu güç hastanın kompleks hareketleri gerçekleştirebilmesi için önemlidir. Kocaeli Fizyoterapistlerin hazırlamış olduğu egzersiz programını uygulamaya başlayan hasta tek başına yapamadığı hareketler için uzmanlardan yardım alarak bu adımı başarılı bir şekilde bitirir. Diğer bir basamakta ise hastaya tüm bu kompleks hareketler için yapılan yardım kontrollü olarak azaltılır ve daha kısa zamanda güçlenmesi hedeflenir. İşte bu adıma da kuvvetlendirme adımı denmektedir. Kuvvetlendirme aşamasında bu sayede bireyin kaslarının aldığı yük artar ve bağımsızlığı pekişir. Rehabilitasyon sürecinin başarılı bir şekilde sonuçlanması için hasta bir sonraki evrede giderek bağımsızlaşır. Bu aşama sonrasında ise hasta büyük oranda bir iyileşme yaşar.

Kocaeli Fizik Tedavi ile nörolojik rehabilitasyon süreci sonrasında hastalar olumlu bir iyileşme süreci geçirirler. Her hastanın hikayesi farklıdır. Bu yüzden uygulanacak tedavi de farklı olmak zorundadır. Her hastaya aynı rehabilitasyon sürecinin uygulanması başarılı bir iyileştirme süreci getirmemektedir. Başarılı bir iyileştirme süreci için Kocaeli Fizyoterapistleri tüm hastaları ile ayrı ayrı ilgilenerek hikayelerine ve yaşamlarına dair bilgi toplarlar. Sonrasında her hasta için belirli bir tedavi süreci oluşturularak olumlu sonuca ulaşmak hedeflenir. Siz de kendinizi ya da yakınınız olan hastalarınızı, alanlarında uzman olan Kocaeli fizik tedavi ekibimize emanet ederek eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Bizlere ulaşmak için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sağlıkla Kalın.

Bir cevap

  1. Tarafından Fizyoterapist yayınlayanNisan 29, 2019

    Teşekkürler

Bir yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir