Kocaeli Fizyoterapist Ekibi ile Sağlıklı Bir Yaşam Mümkün

Fizik Tedavi Kocaeli
Kocaeli Fizyoterapist

Kocaeli Fizyoterapist Ekibi

Fizyoterapist;  hastalara hastalık, yaralanma ya da yaşlanma nedeniyle fiziksel yetkinliklerini kaybettikten sonra, ilk etapta geliştirerek ya da kaybedilen fonksiyonlarını geri kazandırarak, maksimum hareket ve fiziksel yeteneklerini elde etmelerine yardımcı olan sağlık profesyonelleridir. Fizik tedavi adı altında birçok hasta grubuyla çalışırlar. Kocaeli fizyoterapist hizmeti almak istediğiniz zaman, bu konuda en iyilerden oluşan deneyimli ve alanında uzman kadromuzdan faydalanabilirsiniz. Ekibimiz yetkin fizyoterapistlerden oluşmaktadır. Kocaeli il ve ilçelerinde birçok hasta ile başarılı sonuçlar elde etmiş ve bu başarılarına her geçen gün yenilerini eklemektedir.

Bir Fizyoterapist Ne Yapar?

Hastanın ihtiyacına uygun şekilde tedavi programı çıkarır ve fizik tedavi sürecine başlar. Fizyoterapistlerin dal uzmanlıkları farklı olsa da, genel olarak şu tedavi yöntemlerini uygularlar:

  • Yumuşak doku ağrılarını hafifletmek ve gidermek için tedavi uygular
  • Eklemleri mobilizasyon ve manipülasyon tekniği ile tedavi eder
  • Zayıf kas gruplarını güçlendirmek için egzersizler hazırlar
  • Kan dolaşımını artırmak ve iyileşmeyi hızlandırmak için egzersizler yaptırır
  • Kas spazmı iyileştirmek ve rahatlatmak için tedavi uygular
  • Kasların, kendi başlarına etkili bir şekilde yapamayacakları hareketleri yapabilmeleri için hareket formları geliştirir
  • Felç, inme başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde etkin rol oynar
  • Hasta ve ailesini bilgilendirir ve yönlendirir

Buna benzer daha birçok alanda uygulamaları bulunur.  Kardiyopulmoner Fizyoterapistler, Klinik Elektro fizyoterapistler, Geriatrik Fizyoterapistler, Nörolojik Fizyoterapistler, Ortopedik Fizyoterapistler, Pediatrik Fizyoterapistler, Spor Fizyoterapistleri, Kadın Sağlığı Fizyoterapistleri gibi birçok uzmanlık alanları vardır. Kocaeli fizyoterapist ekibimiz, uzmanlık alanları ve tecrübesi ile birçok hastalıkta etkin rol oynar.

Fizyoterapiye Uygun Muyum?

Fizyoterapi seansları için uygun olup olmadığınızı öğrenmeniz mümkün. Bu durum genelde doktorunuzun yönlendirmesi ile olmaktadır. Doktorun fizik tedavi ihtiyacınız yönündeki geri bildirimi ve yönlendirmesiyle, yetkin bir fizyoterapist tarafından değerlendirilirsiniz. Bu tedavi yöntemi için uygun olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız, Kocaeli fizyoterapist ekibimizi arayabilir ve sorunlarınızı iletebilirsiniz. Ekibimiz sizi en doğru şekilde yönlendirecek ve ilk değerlendirmenizi evinizde yapmak için size uygun gün ve saatte randevu verecektir. Fizik tedavi uygulamasının, birçok hastalığa iyi geldiği kanıtlanmış bir gerçektir. Çoğu ameliyat sonrasında özellikle doktorlar tarafından tavsiye edilen bir uygulamadır. Çocuk, bay, bayan, yaşlı ve herkes için faydalı olan bir tedavi sürecidir.

Bizlere ulaşmak için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir