Çocuk (Pediatri) Rehabilitasyonu

Kocaeli Fizik Tedavi

Kocaeli Fizyoterapist

Pediatrik Rehabilitasyon ve Kocaeli Fizik Tedavi

Kocaeli fizyoterapistleri eşliğinde doğumsal ya da çocukluk döneminde karşılaşılan fiziksel sorunların iyileştirilmesi için etkili tedavi programları hazırlanarak her çocuğa farklı tedavi süreci uygulanmaktadır. İyileşme programının uygulanacağı sorunların hepsi birbirinden farklıdır ve her birinin tedavi şekli ayrıdır. Fiziksel engel ya da konuşma engeli gibi durumlarda pediatrik rehabilitasyon uygulanır. Fakat bu noktada fizyoterapistin alanında uzman ve tecrübeli olması gerekmektedir. Doğru tedavi için en önemli şartlardan bir tanesi fizyoterapistin bilgili ve donanımlı olması gerektiğidir. İyi bir fizik tedavi ekibinde fizyoterapist, hastasının tüm hikayesini bilerek ona göre gerekli olan tedaviyi uygular. Doğru tedavi süreci sonrası hastada büyük bir iyileşme görülür.

Kocaeli Fizyoterapist Eşliğinde Pediatrik Rehabilitasyon

Çocuklarda karşılaşılan doğuştan ya da herhangi bir travmaya bağlı problemler için uygulanan iyileştirme sürecinde Kocaeli Fizyoterapist her çocuk için farklı bir program uygulamaktadırlar. Çocukluk çağında karşılaşılan sorunlar ve iyileşme süreci ile yetişkinlikte karşılaşılan sorunlar ve iyileşme süreçleri arasında büyük farklılıklar vardır. Çocuklukta karşılaşılan problem ya da engel durumunda uygulanacak olan iyileştirme yöntemi herhangi bir fizik tedavi yöntemi ile aynı düzeyde olamaz.  Aslında uygulanan iyileşme yöntemleri birbirinin aynısı gibi gözükse de şartlar ve uygulama açısından farklılıklar barındırmaktadır. Küçük yaşta fark edilen kaba motor gelişim gerilikleri ve engeller eğer doğru bir program uygulanırsa çok büyük bir oranda tedavi edilmektedir.

Pediatrik rehabilitasyon uygulama süresi dahilinde programa alınan çocuklar kadar devamlı olarak onların yanında bulunan ailelerin de hem eğitim olarak hem de psikolojik olarak program sürecine dahil olmaları gerekmektedir.  Her geçen gün tıp dünyasının daha çok geliştiğini ve bilimsel metodların güncellendiğini söyleyebiliriz. Fakat bu gelişim süreci için, maalesef çocuk fizyoterapistlerinin sayısının az olduğunu belirtmeliyiz. Kocaeli fizyoterapist ekibi sayesinde çocuklarınızı emin ellere teslim ederek onların gelişim sürecine yakından tanıklık edebilir, desteğinizle bu gelişim sürecini hızlandırabilirsiniz. Çocuğunuzla ilgili en doğru kararı vermek için bir an önce harekete geçmeli ve daha fazla verim almak adına erken tedaviye başlamalısınız.

Bizlere ulaşmak için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sağlıkla Kalın.

Bir yorum ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın