Kocaeli Fizik Tedavi – En İyi Fizyoterapisti Bul

Kocaeli Fizyoterapist

Kocaeli Fizik Tedavi

Kocaeli Fizik Tedavi Nedir?

Fizyoterapi – Fizik Tedavi, aslında masaj ve egzersiz ağırlıklı ve kökeni 1800’lü yıllara dayanan bir tedavi yöntemidir.  Bununla birlikte, yıllar içinde tekniklerini ve kullanım alanlarını genişleterek,  bugün ağrının iyileştirilmesi için en çok tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmiştir. Sağlığın geri kazanılması, gücü, hareketliliği ve işlevselliği geliştirme konusunda olumlu ve kesin sonuçlu etkileri vardır. Kocaeli ilimizden bu hizmetten faydalanmak ve tedavinizi evinizde almak istiyorsanız, Kocaeli Fizik Tedavi seçenekleri için bizi aramanız yeterlidir. Konusunda uzman ve tecrübeli fizyoterapistlerimiz kişisel olarak sizi evinizde değerlendirir ve tedavi programınızı belirler.

Fizik Tedavi Nedir?

Fizik tedaviye kısaca hareket bilimi diyebiliriz. Fizyoterapistler hareket bilimini inceler. Yaralanmanın, ağrıların ve hastalıkların temel nedenlerinin nasıl tespit edileceğini bilirler ve tedavi yöntemi uygularlar. Fizik tedavi gerektiren bazı hastalıkları şu şekilde sıralayabiliriz: Kas ve iskelet problemlerinden kaynaklanan boyun ve sırt ağrısı, Artrit ve ampütasyonun etkileri nedeniyle kemikler, eklemler, kaslar ve bağlardaki problemler, Koah gibi akciğer problemleri, Felç (inme) rahatsızlığı sonrası, Doğumla ilişkili mesane ve bağırsak problemleri gibi sorunlar, Kaza veya travmaya bağlı oluşan sağlık problemleri, Parkinson ve Multipl Skleroz ((MS) gibi hastalıklar nedeniyle oluşan hareket kaybı, yorgunluk, ağrı, şişlik, sertlik ve kas gücü kaybı.

Fizik Tedavinin Faydaları

Fizik tedaviye ihtiyaç duyulan bir hastalığınız veya şikayetiniz varsa, tedavi sürecinde kendinizi en rahat ve konforlu hissedebileceğiniz tek yer evinizdir. Evinizin konforlu ortamında tedavi olursanız, psikoloji ve birçok faktörün etkisiyle iyileşme süreciniz daha hızlı ilerlemektedir. Tedaviye daha hızlı yanıt verirsiniz ve Kocaeli Fizik Tedavi bu süreci hızlandırır. Zamandan tasarruf edersiniz ve tedavi seanslarınızı kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Hastanenin kasvetli ortamından kurtulmanız bile size pozitif enerji verir. Evde fizik tedavi hizmeti almanız, maliyet açısından da bütçenize tasarruf sağlar. Hastaneye gidiş dönüş için harcadığınız para ve ekstra harcamalar ortadan kalkar . Evde fizik tedavi hizmeti almanızın en büyük katkısı ise, bu tedavinin sadece size özel ve birebir olmasıdır. Fizyoterapist için de kontrolü ve takibi kolaydır. İyileşme süreciniz böylece, sizin adınıza daha faydalı ilerleyecektir.

Bizlere ulaşmak için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sağlıkla Kalın.

Bir yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir