Geriatri (Yaşlılık) Rehabilitasyonu

Kocaeli Fizyoterapist

Kocaeli Fizik Tedavi

Geriatri Rehabilitasyonu Nedir?

Yaşlanma belirtileri ile hayatlarını devam ettiren bireylerde birtakım fizyolojik ve kronik hastalıklar baş gösterir. Geriatrik rehabilitasyonun her alanında birçok sağlık profesyoneli yer almaktadır. Çeşitli sağlık profesyonelleri her biri kendi aralarında birbirlerini tamamlayarak ekip halinde tedavi imkanı sunmaktadır. Kocaeli evde fizik tedavi ile yaşlıların isteklerine önem verilerek hedefler belirlenir ve rehabilitasyon süreci ele alınır. Yaşlı bireylerin ailelerine ve çevrelerinde bulunan insanlara yük olmaması ve yaşamlarının normal bir süreç şeklinde devam etmesi açısından oldukça önemli olan iyileşme zarfında amaç, fonksiyonelliği arttırmak ve çeşitli şikayetleri azaltmaktır. Bu sayede kişiye, genel bir iyilik hali kazandırılır.

Kocaeli Evde Fizik Tedavi ile Yaşlılık Rehabilitasyonu

Kocaeli evde fizik tedavi ekibi ile her yaşlının sorunları ayrı ayrı değerlendirilir. Her yaşlının değerlendirmesi, uygulanacak olan tedavi yöntemleri için önemlidir. Fizik tedavi süreci boyunca her birey özellikle aydınlatılarak cesaretlendirilir ve yaşlının tedaviyi canı gönülden kabullenmesi sağlanır. Fakat eğer hasta bu tedaviyi istemiyorsa maalesef süreç uzar ya da olumsuz olarak sonuçlanır. Böyle durumlarda hastanın ailesinden yardım alınarak yola devam edilir. Bu yola devam edilirken de hastanın çevresi, gelenekleri, görenekleri, maddi durumu göze alınmalıdır. Tüm bunlar planlanarak başarılı bir rehabilitasyon süreci geçirilebilir.

Günümüzde maalesef birçok yaşlı bakıma muhtaç. Bunun için de evde fizik tedavi programları uygulanmaktadır. Kocaeli evde fizik tedavi ile fizik tedaviye ihtiyacı olan yaşlılara özel tedaviler uygulanmaktadır. Evde hizmet sayesinde yaşlı bireyler evlerinden çıkmadan yorulmadan iyileştirme programına dahil olmaktadır. Bu da hastaların mutlu olarak iyileşmelerine yardımcı olmaktadır. Hastaya doğru rehabilitasyon süreci uygulanabilmesi için doğru tanı konması şarttır. Evde fizik tedavi için ev ortamının da tam olarak bunun için uygun hale getirilmesi gerekmektedir.

Yaşlıların, bu iyileşme sürecini hızlandırmak için egzersizlerine zaman ayırmaları gerekmektedir.  Çünkü egzersizler sayesinde yaşlıların yaşamsal fonksiyonları olumlu yönde etkilenecek ve tedavi sürecine katkı sağlayacaktır. Fizyoterapistler de bu nedenle rehabilitasyon ve tedavi uyguladıkları yaşlılara egzersizleri önererek gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadırlar. Kısacası iyi bir geriatrik rehabilitasyon için alanında uzman ve tecrübeli bir ekibe ihtiyaç vardır. Kocaeli fizyoterapistler sizlere faydalı olabilmek için tüm bu süreci profesyonel bir şekilde ele almaktadır.

Bizlere ulaşmak için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sağlıkla Kalın.

Bir yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir